• Türkiye'de üretimine başladığımız soğutma kompresörlerimiz, 4 pistonlu ve 2 pistonlu olmak üzere üretilmektedir. Aşağıdaki ilgili alanlardan, kapasite tablolarına ulaşabilir, elektrik değerlerini inceleyebilirsiniz.

  Ürün Galeri

  Ürün Katalog
 • likit deposu

  Sıvama serisi likit depolarımız 0,75lt ila 20lt kapasiteler arasında imal edilmektedirler. Likit depoları sistemde çevrim halindeki soğutucu akışkanın genleşme valfine likit olarak gitmesini sağlamaktadırlar. Ayrıca sistemde meydana gelebilecek bir arıza durumunda tamir esnasında sistemdeki soğutucu akışkanın muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Gaz doluluk oranı 40°C de %90'ın üzerine çıkmaması gerekmektedir.

 • likit deposu

  Dik likit depolarımız 25lt ile 30lt kapasitelerde imal edilmektedirler. Özel istek halinde farklı kapasitelerde imalat yapabilmekteyiz. Likit depoları sistemde çevrim halindeki soğutucu akışkanın genleşme valfine likit olarak gitmesini sağlamaktadırlar. Ayrıca sistemde meydana gelebilecek bir arıza durumunda tamir esnasında sistemdeki soğutucu akışkanın muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Gaz doluluk oranı 40°C de %90'ın üzerine çıkmaması gerekmektedir.

 • likit deposu

  Gözetlemeli dik likit depolarımız 30lt ila 570lt kapasiteler arasında imal edilmektedirler. Özel istek halinde farklı kapasitelerde imalat yapabilmekteyiz. Likit depoları sistemde çevrim halindeki soğutucu akışkanın genleşme valfine likit olarak gitmesini sağlamaktadırlar. Ayrıca sistemde meydana gelebilecek bir arıza durumunda tamir esnasında sistemdeki soğutucu akışkanın muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Gaz doluluk oranı 40°C de %90'ın üzerine çıkmaması gerekmektedir.

 • likit deposu

  Merkezi sistem dik likit depolarımız 30lt ila 570lt kapasiteler arasında imal edilmektedirler. Özel istek halinde farklı kapasitelerde imalat yapabilmekteyiz. Likit depoları standart olarak çıkışlarında filtre kartuş kovanları ile birlikte gönderilmektedir. Likit depoları sistemde çevrim halindeki soğutucu akışkanın genleşme valfine likit olarak gitmesini sağlamaktadırlar.

  R744 Soğutucu gazı; çevre dostu olması, yanıcı olmaması, zehirsiz olması ve ozona zarar vermemesi nedeniyle her geçen gün birçok alanda yeniden kullanılmaya başlanmıştır. CO² gazlı sistemler laboratuvar çalışmalarında, market tipi gıda soğutmalarında, eksi derece sistemlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Sistem kendi içerisinde direkt (Transcritical) ve çift çevrimli (Subcritical) olmak üzere ikiye ayrılır. Çift çevrimli (Subcritical) sistemlerde ön soğutma ile CO² basıncı düşürülürken, direkt (Transcritical) sistemlerde adından anlaşılacağı gibi ön soğutmasız direkt soğutma gerçekleşir. CO² gazlı (R744) sistemler, 45 Bar ile 130 Bar basınç altında çalışan sistemlerdir. Sistemde basınç düzenleme amaçlı fazla emniyet valfi kullanılmaktadır ve bunların basınçları bölgesel farklılık göstermektedir.

  CO² gazlı (R744) sistemler hakkında yeterli teknik bilgisi olmayan personelin montaj veya tamir işlemi gerçekleştirmesi son derece tehlikeli ve sakıncalıdır. Örneğin arıza veya enerji kesintisi gibi bir durum söz konusu olduğunda, basıncın artması nedeniyle emniyet valflerinden boşaltılan gazın çıkarttığı ses dahi basit gibi görünse de tehlikeli bir duruma sebebiyet verebilir. CO² komponentlerinin tamamı dış çevre sıcaklığından etkilenmeyecek şekilde izole edilmelidir.