Chillventa Fuarı

11-13 Ekim 2016 Tarihlerinde Almanya Nürnberg'de yapılmış olan Chillventa fuarına katılımlarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Resimler için tıklayın.

  • 26/10/2016

ISK-SODEX Fuarı

4-7 Mayıs 2016 Tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşmiş olan ISK-SODEX fuarına katılımlarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Resimler için tıklayın.

  • 09/05/2016

Dört Pistonlu Yarı Hermetik Soğutma Kompresörü ve Test Düzeneğinin Geliştirilmesi

Teknoloji Özeti

TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenen bu proje ile Türkiye'de ilk defa yarı hermatik soğutma kompresörü tasarlanmış ve üretimi gerçekleştirilmiştir.

Teknoloji Detayı

Türkiye'de ilk defa yarı hermatik soğutma kompresörü üretimi ve bunun kapasitesini test edebilecek bir test düzeyinde imalatını yaptık. Bu proje TUBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmiş bir yerlileştirme projesidir. Proje kapsamında ülkemizde üretimi olmayan pistonlu yarı-hermetik soğutma kompresörü %100 yerli olarak imalatı gerçekleştirilmiştir. Tamamen yerli imkanlarla imalatı gerçekleştirilen 4-pistonlu yarı- hermetik soğutma kompresörünün performans testleri ise yine proje kapsamında kendi tasarladığımız ve ülkemizde benzeri olmayan bir kalorimetre imalatı gerçekleştirilmiştir. İlk önce Avrupa üretimi bir kompresör bu kalorimetre deney setine bağlanarak kalorimetrenin doğrulaması yapılmış, sonra üretilen yerli kompresör kalorimetreye bağlanarak performans testleri standartlara uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak üretilen kompresörün, Avrupa muadillerinden daha verimli deneysel olarak gösterilmiştir.

Uygulama Alanı

Soğutma Sanayii

Korunma Statüsü

Fikri Sınai Mülkiyet Haklarıyla Korunmakta

Transfer Stratejisi

Teknolojinin Satışını Gerçekleştirmek

Teknoloji Sahibi/Sahipleri

Gökçeler İç ve Dış Tic. Soğutma Sis.A.Ş.

Teknoloji Transfer Yetkilisi

Selahattin Gökçe

Bulunduğu Lokasyon

Ovaakça Merkez Mahallesi Yeni Yalova Yolu Cd. No:571 Osmangazi, Bursa, 16335, Türkiye

Haber Kaynağı: liderlervadisi.com

  • 08/01/2016

Metalik Fikirler Yarışması 2.si Olduk

"Dört Pistonlu Yarı Hermetik Soğutma Kompresörü Ve Test Düzeneğinin Geliştirilmesi" adlı proje ile yarışmaya katılan, Bursa Teknik Üniversitesi'nden Yusuf Ali Kara, Deniz Uzunsoy, Hüseyin Lekesiz ve Genel Müdürümüz Selahattin Gökçe Profesyonel Kategorisinde yarışma ikincisi olarak dereceye girdi.

  • 02/11/2015